Тваринництво

Сонячні теплові колектори можуть забезпечити 80% потреб пташника у тепловій енергії

Сонячні теплові колектори нині розглядають як енергоефективні та дешеві в експлуатації пристрої, теплова енергія від яких може бути екологічно безпечною альтернативою тепловій енергії від традиційних джерел.

У сільському господарстві їх застосовують як джерела теплової енергії для сушарок, теплиць, теплових насосів, заводів із переробки молока тощо. Дедалі більше їх застосовують і для обігріву пташників, пише журнал «Наше птахівництво».

Так, сонячні колектори, встановлені на даху пташника, можуть забезпечити до 80% його потреб у тепловій енергії протягом періоду вирощування птиці.

Отримали поширення сонячні колекторні системи нагрівання води і сонячні системи нагрівання повітря. У сонячних системах нагрівання води використовують плоскі сонячні колектори, вакуумні колектори та колектори концентраційного типу.

Як повідомлялося, тваринницькі будівлі зі стальних конструкцій і сендвіч-панелей значно енергоефективніші, ніж залізобетонні.

Довідка

Сонячні теплові колектори – пристрої для збирання теплової енергії сонця і нагрівання цією енергією матеріалу-теплоносія з подальшим його поданням у систему теплоспоживання.