Тваринництво

Тваринницькі будівлі зі стальних конструкцій і сендвіч-панелей значно енергоефективніші, ніж залізобетонні

Сучасний і найпривабливіший варіант будівництва швидко монтованих тваринницьких будівель передбачає використання сталевих оцинкованих каркасів, стін і покрівлі з сендвіч-панелей із наповненням PIR.

Про це журналу «Наше птахівництво» розповів СЕО компанії «Інстіл Україна» Юрій Онанченко.

«Сендвіч-панелі з’явилися на ринку України десь 20 років тому; це – досить сучасна й ефективна технологія, – зауважив він. – І хоча в нас вона менш розповсюджена, проте весь світ активно її використовує. В Європі переважну більшість тваринницьких приміщень споруджують саме за цією технологією».

До того ж будівлі зі стальних конструкцій і сендвіч-панелей набагато енергоефективніші (на 40%), ніж залізобетонні. Сендвіч-панелі з наповнювачем PIR мають низьку теплову інерційність, тому мікроклімат у пташнику створюється та підтримується набагато легше й ефективніше.

«В Україні ще чимало залізобетонних конструкцій, бо нині не так багато будують нових комплексів, – пояснив Юрій Онанченко. – Здебільшого проводять реконструкцію старих будівель, побудованих ще за радянських часів. А раніше близько 95% усіх конструкцій були залізобетонними, бо на радянському просторі було багато залізобетонних заводів».

Як повідомлялося, «Індичка» планує збільшити поголів’я і будує нові пташники.