Смертність птиці через синдром ожиріння печінки сягає 3-5%
Синдром ожиріння печінки частіше не діагностують у курей несучок. Смертність становить 3-5%, хоча може бути і вищою, пише журнал «Наше птахівництво».
Смерть наступає тільки внаслідок крововиливу в печінку, і це доказ того, що значна кількість птиці у стаді може страждати на гостру хронічну форму СОП.
Існує зв’язок між СОП та якістю шкаралупи яйця. Важливою функцією печінки є зміна вітаміну D у його активну форму – вітамін D3. Рівень кальцію в крові птиці, яка страждає на СОП, підвищений, що свідчить про порушення утворення вітаміну D в активній формі, а це важливо для формування шкаралупи.
Вітамін D3 необхідний для нормального засвоєння кальцію. Недостатня кількість вітаміну D3 спричиняє дефіцит кальцію і зниження ваги шкаралупи.
Є думка, що яйця низької категорії становлять 3,5-12% усіх яєць, і їхня кількість може збільшуватися до кінця кладки. На додачу до зниження якості шкаралупи хронічна форма СОП може знижувати продуктивність, незначно підвищити смертність і спровокувати репродуктивну дисфункцію у птиці.
Нагадаємо, СОП часто спостерігають у курей-несучок з обмеженим рухом.