Тваринництво

Скільки енергії потребують індики

Скільки енергії потребують індики

Продуктивність індиків напряму залежить від енергетичної цінності кормів, які вони споживають. Щонайменше на 40–50% прирости птиці визначаються енергетичною цінністю кормів, пише журнал «Наше птахівництво».

В індиків високий рівень енергетичного обміну, вони потребують великої кількості енергії для підтримки основних функцій організму. Обмінна енергія витрачається організмом птиці на підтримку основних параметрів життєдіяльності, а також на синтез, транспорт та трансформацію основних поживних речовин в кінцеву продукцію – м’ясо та яйця.

Недостатнє забезпечення енергетичного живлення у птиці погіршує її продуктивність. Тривалий дефіцит енергії в раціоні індиків призводить до тяжких ускладнень: порушень жирової тканини, печінки, лімфатичної системи, м’язів. Унаслідок цих порушень зростає активність кори надниркових залоз: підвищується виділення глюкокортикоїдів, що сприяє розпаду білків і глюконеогенезу.

Надлишок енергії також негативно впливає на організм індиків, зокрема на функціональну здатність щитоподібної залози. За такої гіпертиреонізації порушуються функції статевих органів і, як наслідок, знижується відтворювальна здатність птиці.

Добова потреба індиків у комбікормі напряму залежить від кросу птиці, а також напряму продуктивності. За складання раціону важливо також враховувати інші чинники, як-от пора року тощо.

Індички споживають у середньому за добу 260 г комбікорму на голову, індики – 500 г. Середня добова потреба індиків у воді – 0,45 л на голову.

З 6-тижневого віку суттєво збільшуються потреби індиків у обмінній енергії через її витрати не лише на прирости, а й на підтримку життєдіяльності організму, адже у цей період у них інтенсивно збільшується маса тіла.

Тому індикам з 6-го до 17-го тижня підвищують рівень обмінної енергії в кормі, надалі знижують і потім уже дещо збільшують з початком продуктивного циклу дорослих особин.

Це важливо, оскільки узгоджується з динамікою абсолютного приросту індичок. Бо в перші 5 тижнів життя індичат витрати енергії йдуть в основному на приріст маси, а потім вже на все інше.

Після 17 тижнів основні прирости птиці значно знижуються, тому енергії витрачається здебільшого на підтримання життєдіяльності. Проте якщо це племінна птиця, то потреба в енергії підвищуватиметься в період її племінного використання.