Сімейна молочна ферма потребує супроводу фахівця з харчової безпеки на старті проекту
Технологічну карту виробництва якісного молока необхідно включити в комплект документів для кожної сімейної ферми, в тому числі для наявних.
На цьому наголосила технологиня з виробництва та переробки м’ясо-молочних продуктів, сертифікована аудиторка систем харчової безпеки Оксана Прокопенко.
Вона вважає, що розроблення такої карти на основі вимог НАССР одночасно вирішить питання і високої якості молока, і юридичної підстави для його продажу не тільки переробнику, а й безпосередньому споживачу.
«Розроблення і запровадження НАССР само по собі звільняє виробника від необхідності сертифікації продукції і не перешкоджає прямим продажам без посередників за умови дотримання вимог ветеринарного благополуччя тварин та щоденного аналізу якості молока», – зазначила Оксана Прокопенко.
За її словами, сімейна молочна ферма як новітня форма виробництва потребує супроводу фахівця з харчової безпеки на старті проекту, аби одразу намагатись отримати якість молока без потреби виправляти помилки згодом.
Практичне дотримання НАССР створює передумови для перероблення молока у високомаржинальні молочні продукти – сир, йогурт, сметану, масло тощо, наголосила експертка.
Більше аргументів щодо високої якості молока для сімейної ферми викладено в колонці Оксани Прокопенко.
Додати коментар