Тваринництво

Від чого залежить стабільність вітамінів у преміксах

Від чого залежить стабільність вітамінів у преміксах

На стабільність синтетичних вітамінів у преміксах впливають такі чинники, як склад преміксу, гранулювання та зберігання, пише Dairy Global.

Вітаміни досить чутливі до фізичного та хімічного середовища, при цьому окислювально-відновлювальні реакції при контакті з мікроелементами є основною причиною вітамінної нестабільності.

Тип мікромінералів може мати значний вплив на стабільність вітамінів. Найреактивнішими є іони вільних металів, сульфати, карбонати й оксиди, а найменш чутливими – хелати. Тому сучасна практика надмірного збагачення неорганічними мікромінералами може ненавмисно негативно впливати на стабільність вітамінів, а, отже, на здоров’я і працездатність тварин.

Гранулювання зазвичай є найагресивнішим процесом через вплив тепла. Однак вітаміни практично руйнуються за температури гранулювання до 80 °C. За вищих температур гранулювання деякі вітаміни, зокрема вітамін С, легко окислюються і руйнуються.

Естерифікація двовуглецевого атома L-аскорбінової кислоти фосфатом захищає L-аскорбінову кислоту від окислення. Покриття чи інкапсуляція вуглеводами, білками або етилцелюлозою краще захищає вітаміни (А, D3) від тепла, вологи і тиску під час гранулювання.

Премікси, що містять вітаміни, можна зберігати три-чотири місяці. Однак термін зберігання преміксів, у яких холін і мікроелементи поєднуються з вітамінами, не повинен перевищувати 60 днів.

Крім того, використання бар’єрів – таких, як поліетиленові пакети, допомагає зменшити поглинання вологи, тим самим покращуючи стабільність вітамінів.

Нагадаємо, кормові трави зазвичай мають найнижчий рівень ᵦ-каротину, а бобові – найвищий.