Тваринництво

Що впливає на прояви канібалізму у свиней

Деякі прояви канібалізму в свиней свідчать про проблеми утримання, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Наприклад, якщо все починається з укусів задньої частини вуха, варто звернути увагу на забезпеченість кормом і водою: можливо, їх бракує.

Причиною виникнення канібалізму може бути якість корму та води, дефіцит певних складових, наприклад солі, їхні смакові якості, токсини або текстура.

Дуже часто на виникнення канібалізму впливають зовнішні чинники: протяги, спричинені погано спроєктованими системами вентиляції, або проблеми з обслуговуванням систем вентиляції. Для правильного функціонування вентиляційних систем потрібна пласка поверхня даху.

На виникнення агресії у свиней впливає і температурний чинник, зокрема значні добові коливання в певні пори року, погана якість повітря через недостатню мінімальну вентиляцію в холодний період.

На свиней також негативно впливає надто яскраве штучне освітлення або мерехтіння світла – зокрема, і сонячних променів, що відбиваються від вікон.

Зависока щільність утримання поголів’я також може спричинити канібалізм. Тому деякі генетичні компанії рекомендують більші площі на голову, що, своєю чергою, впливає на ефективність використання виробничих приміщень.

Зрештою, довжина хвоста свиней може бути ще одним чинником канібалізму. Тварини з цілими хвостами більше ризикують стати жертвами канібалізму. Чим довший хвіст лишиться після купірування, тим вищий ризик. Різна довжина хвостів також може бути тригером. Таке трапляється, коли немає стандартів щодо довжини хвоста, яку варто лишити після купірування.

Крім того, проблема канібалізму може бути пов’язана з хворобою. Будь-яке захворювання, що спричиняє порушення кровообігу, може призвести до некрозу кінчиків вух. Це може спонукати свиней кусати за вуха своїх хворих товаришів, що зрештою переросте в канібалізм.

Як повідомлялося, причиною канібалізму в свиней зрідка буває лише один чинник. Наприклад, це може бути наслідком їхньої допитливості.