Що спричиняє протозойні хвороби у поросят
Однією з причин високої смертності поросят є хвороби паразитарної етіології, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Балантидіаз й амебну дизентерію в поросят спричиняють специфічні найпростіші, найскладніше влаштовані мікроорганізми — інфузорія Balantidium suis і два види амеб — Entamoeba polecki й E. debliecki.
Ці паразити зазвичай заселяють просвіти товстих кишок, проте за зниження загальної резистентності організму поросят здатні проникати в слизовий і підслизовий шари товстого кишківника.
Балантидіаз найчастіше реєструють у молодняку віком 1-4 місяці переважно в зимово-весняний період; рідше інвазію діагностують у підсвинків старших вікових груп.
Амебну дизентерію найчастіше виявляють у поросят до двомісячного віку.
В обох випадках джерелом інвазії є хворі тварини і тварини-паразитоносії.
Появу та поширенню хвороб в умовах свиногосподарств спричиняють порушення санітарно-гігієнічних норм та умов утримання тварин, стреси, пов’язані з різким відлученням молодняку від свиноматок, використання недоброякісних кормів, зниження резистентності організму на тлі інфекційних і незаразних хвороб тощо.
Доведено, що до збудника балантидіазу, крім свиней, сприйнятливі також молодняк жуйних тварин (телята, ягнята), кроленята, щурі, а також люди.
На Всеукраїнському практичному форумі «Свинокомплекс. Ефективне виробництво», який відбудеться 8-9 вересня у Львові, обговорюватимуть питання збереження новонароджених поросят. Цій темі буде присвячена доповідь Андрія Федіва, лікаря ветеринарної медицини з групи компаній «Лівісто».
Детальніше про форум можна дізнатися тут.