Тваринництво

Що провокує рецидиви респіраторних захворювань у ВРХ

Що провокує рецидиви респіраторних захворювань у ВРХ

Найдоцільніше відбирати велику рогату худобу для лікування захворювань дихальної системи за допомогою вимірювання ректальної температури. Якщо вона вища за +39,6 °C, потрібна антибіотикотерапія.

Лікування корів лише з підвищеною температурою також є доцільним, як і лікування всіх тварин у групі, в якій проявляються симптоми хвороб дихального тракту, але витрати на лікування зменшуються на 58%.

Для запобігання ускладнень від стресу, отриманого під час транспортування, також доцільно провести профілактику антибіотиками – відразу після прибуття тварин на підприємство. Для цього застосовують потужні пролонговані антибіотики, які вводять одноразово. Повторну ін’єкцію можна повторити за появи симптомів.

Рецидиви респіраторних захворювань можуть спричинити, зокрема, помилки на етапі діагностики: хибно поставлений діагноз, порушення правил відбирання патматеріалу для досліджень, похибка лабораторії, неправильна інтерпретація результатів досліджень. Крім того, неправильно вибрана тактика дій (вибір антибіотику, неврахування особливостей схем вакцинацій молодняку) та недотримання плану ліквідації проблеми (недотримання схеми застосування антибіотиків, схем вакцинацій, неправильно обрані препарати, виконання робіт у неповному обсязі).

Резистентність мікроорганізмів до антибіотиків може виникнути й за недовиконання схеми лікування певним препаратом. Наприклад, за схеми лікування в 5 днів препарати вводять усього 3 дні.

Як повідомлялося, об’єм легень у більшості корів недостатній для повноцінного забезпечення киснем.