Тваринництво

Що можуть ІТ на птаховиробництві: нейромережі, біостатистика, самонавчання

Що можуть ІТ на птаховиробництві: нейромережі, біостатистика, самонавчання

Сучасно оснащена птахофабрика здатна надати спеціалісту величезний обсяг інформації щодо таких параметрів, як клімат у пташнику, годівля, продуктивність птиці тощо.

Кількість параметрів настільки велика, що потребує якісно нового інструментарію для обліку, аналізу та ухвалення оптимального рішення, пише журнал «Наше птахівництво».

 «Сьогодні постає потреба удосконалення менеджменту в господарствах, бо удосконалення виробничих процесів збільшило обсяг контрольованих параметрів, які треба правильно аналізувати для ухвалення оптимального рішення», – наголосив Віктор Барило, регіональний директор із розвитку бізнесу Evonik-PorphyrioNV.

По-перше, слід облікувати параметри процесу за допомогою сенсорів і датчиків на різних ділянках, максимально уникати впливу суб’єктивних чинників, зазначив він. Наприклад, використовуючи тензорні датчики обліку корму, води, температурні сенсори тощо.

По-друге, треба моніторити параметри. Для цього, крім числових даних параметрів, бажано мати їхнє графічне зображення.

Третій етап – це всебічний аналіз: технологічний і економічний. «Тут, як правило, пов’язуються різні параметри та визначається їхнє співвідношення для оцінювання процесу», – уточнив Віктор Барило.

Четвертий етап – прогнозування. «Нині прогнозування роблять на основі суб’єктивного досвіду, базуючись на прецеденті, який не завжди збігається з поточною ситуацією, – зауважив він. – Тому прогнози не враховують багатьох чинників, отже, бувають не зовсім точними. Усе це стає простим і можливим за застосування відповідного інструментарію, який базується на інформаційно-цифрових технологіях».

За словами Віктора Барила, на впровадження інформаційних технологій на птахопідприємствах витрачається багато сил і ресурсів. Але часто це робиться на базі старих програм та інструментів.

«І, звичайно, люди не хочуть відмовлятися від того, що зроблено, бо вони звикли працювати з певними інструментами, – зазначив він. – Тому, я вважаю, керівництво підприємств повинно дивитись уперед, відстежувати тенденції й аналізувати, з чим вони сьогодні працюють. Бо вже сьогодні інформаційні технології будують на геть інших платформах. Треба їх поступово змінювати або поповнювати новими надбаннями і програмами, які дають змогу впроваджувати сучасні підходи у виробництво: нейромережі, алгоритм самонавчання, біостатистики тощо».