Тваринництво

Щільність завантаження бройлерів у ящики має бути оптимальною

Відловлену ручним способом птицю треба обережно класти в контейнер, у вертикальному положенні в комірках. Дверцята ящика повинні бути більшими за бройлера, щоб не травмувати його крила й ноги.

Про це на Міжнародному практичному форумі Poultry Farming розповіла Аліна Веремейчик, начальниця відділу контролю якості філії Птахокомплекс «Миронівської птахофабрики» (МХП).

Необхідно стежити, щоб контейнер був без пошкоджень, а також за його правильною експлуатацією (не ушкодити птицю при зачиненні комірки чи дверцят). Крім того, треба слідкувати за рівномірним розподіленням птиці в комірці, не допускати скупчення.

Під час відлову краще працівникам не передавати птицю з рук у руки, бо є висока ймовірність травмувати її, підкреслила Аліна Веремейчик.

«Ще один важливий момент ‒ щільність завантаження птиці в ящики. Велика кількість птиці може спровокувати травмування, удушення. Так само погано, коли в комірці мало бройлерів: оскільки лишається багато вільного місяця, за транспортування вони метляються, що, своєю чергою, підвищує ризик виникнення гематом і переломів», ‒ пояснила вона.

Умови транспортування птиці повинні відповідати її фізіологічному стану, включаючи час перевезення та погоду.

Також треба уникати пошкоджень, установлюючи контейнер у пташнику і за переїзду з пташника під час завантаження в машину. Контейнери вантажаться в автомобіль повністю закритими та технічно справними. Трактористи-машиністи повинні правильно встановлювати їх на платформу машини, наголосила Аліна Веремейчик.

Як повідомлялося, за ручного відлову птиці найважливіший чинник ‒ кваліфікований персонал.