Тваринництво

Середня закупівельна ціна на молоко екстраґатунку зросла до 10,13 грн/кг

У першій половині серпня ціни на молоко продовжували зростати. Найбільше дорожчав екстраґатунок. Його середня ціна додала 26 коп., зрісши до 10,13 грн/кг.

Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

Вищий ґатунок сягнув позначки 9,24 грн/кг, додавши 12 коп., проте темпи його зростання були найменшими.

Молоко першого ґатунку подорожчало на 21 коп. – до 9,08 грн/кг.

Попит на молоко екстраґатунку зростає, про це свідчить подальше збільшення цінового розриву між сортами екстра вищий до 89 коп.

Різниця між вищим і першим гатунками скоротилася до 16 коп. Середньозважена ціна досягла 9,48 грн/кг, що на 31 коп. вище, ніж наприкінці липня.

«Зростання цін у цей період є очікуваним сезонним явищем. Проте цей рік виявився інакшим і не вписався в загальну картину динаміки попередніх, – зауважив аналітик АВМ Володимир Андрієць. – Ціни почали зростати раніше – наприкінці червня. А їхня стрімкість навіть здивувала багатьох учасників ринку».

За його словами, ситуація, що склалася, зумовлена дефіцитом промислового молока через скорочення поголів’я дійної худоби. Спрацювала також і емоційна складова, яка посилила попит на сировину  серед операторів ринку. «У цілому основне зростання цін на молоко цього року можна вважати таким, що відбулося», – додав Володимир Андрієць.

Подальше зростання цін можливе, але в межах 5-10 коп./кг і головним чином для тих виробників, які ще не встигли укласти нові протоколи. Ціни у вересні орієнтовно залишатимуться на рівні серпневих.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!