Серед щасливих свиней не буває канібалізму
Канібалізм свиней – проблема інтенсивного промислового свинарства. Він проявляється, коли свиноматка поїдає свій новонароджений приплід, або коли поросята за групового утримання розгризають один одному вуха, хвости, крижі, боки.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Перший вид канібалізму трапляється доволі рідко, другий – на 60-80-й день життя поросят. У окремих тварин пошкоджуються вуха, хвости або інші частини тіла.
Якщо вчасно не розпочати боротьбу, то канібалізм охопить до 90% поголів’я в приміщенні, а сильно уражені свині загинуть від втрати крові, болю, розвитку інфекцій у ранах тощо, і господарство матиме суттєві економічні збитки. Отже, канібалізм краще профілактувати.
За випадків канібалізму на свинофермі тварин із пошкодженими частинами тіла слід якнайшвидше ізолювати й лікувати рани з обробленням спеціальними асептичними аерозолями.
У станок, де виявлено явище канібалізму, треба додати іграшки – підвішені ланцюги, пластикові пляшки, покришки від електрокарів, візків тощо. Також необхідно відстежити можливі етологічні, кормові, технологічні чинники явища та якнайшвидше виправити ситуацію. Адже щасливі свинки не кусають одне одного.
Як повідомлялося, незбалансованість раціону поросят провокує канібалізм.