Тваринництво

Селекція має стати головною у профілактиці хвороб корів у післяотельний період

Селекція має стати головною у профілактиці хвороб корів у післяотельний період

Основним напрямом профілактики хвороб корів у післяотельний період має стати селекційний підхід, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Ірландські дослідники на підставі експериментальних даних дійшли висновку, що тривала селекція на підвищення продукування молока, в результаті якої більша частина енергії корму витрачається на виробництво молока, а не на поповнення резервів тіла тварини, призведе до подальшого зниження відтворної здатності. І цю проблему не розв’язати підвищеним умістом концентратів у раціоні.

Тому для радикального усунення проблеми сумісності високої молочної продуктивності з відтворною здатністю і продуктивним здоров’ям корів потрібна ґрунтовна зміна напрямку і методів селекційної роботи в скотарстві. Зокрема, селекція на збільшення молочної продуктивності має бути поєднана з синхронною селекцією на енергетичне забезпечення цієї продуктивності.

Так, сьогодні в США за розведення голштинської породи для поліпшення продуктивного здоров’я тварин досить широко застосовують генетичний матеріал багатьох європейських порід: червоної данської, монбельярдської та інших.

Нагадаємо, селекційна робота на молочній чи м’ясній фермі має складатися з обов’язкових чотирьох етапів.