Тваринництво

Від чого має відштовхуватися селекційна робота зі стадом ВРХ

Селекційна робота на молочній чи м’ясній фермі має складатися з обов’язкових чотирьох етапів. Це – первинний зоотехнічний (бажано електронний) облік; аналіз; висновки та рішення.

Про це розповів провідний фахівець із селекції та генетики ВРХ ТОВ «Українська генетична компанія» Руслан Братушка, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Зібрані дані допоможуть виявити, які виробничі, продуктивні та генетичні показники на висоті, а які потрібно поліпшити, пояснив він.

На основі отриманої на фермі інформації фахівці генетичної компанії можуть визначити основні напрями поліпшення та розробити план підбору биків на певний період.

Для оптимізації відбору тварин за комплексом господарсько-біологічних ознак доцільно застосовувати метод селекційних індексів.

«Сьогодні є інструменти економічного оцінювання племінної цінності тварин – передусім це американський індекс Net Merit (NM$). Він ураховує всі затрати й прибутки впродовж життя тварин і відображає, наскільки дочки конкретного бика будуть економічно ефективними за певного прояву селекційних ознак. Чим вищий цей індекс, тим краще», – пояснив Руслан Братушка.

Нагадаємо, високопродуктивна корова й ефективна корова – це різні речі.