Тваринництво

Селекційний центр свинарства використовує у свинарниках енергостіну

ТОВ «Селекційний центр свинарства» використовує у приміщеннях свинарників так звану енергостіну, через яку здійснюється вентиляція та рекуперація тепла.

Відпрацьоване тепле повітря рухається паралельно зі свіжим холодним повітрям і через спеціальну мембрану віддає своє тепло.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів директор Селекційного центру свинарства Євгеній Криворот.

Свинарники повністю утеплені, і застосування енергостіни дозволяє працювати в холодний період без додаткових витрат на обігрів, крім обігріву лампами-брудерами маленьких поросят у підсисний період.

За словами Євгенія Криворота, ця технологія також дозволяє максимально вирівняти коливання денних і нічних температур у холодний період, що зменшує температурні стреси у тварин.

Особливістю енергостіни є й те, що відпрацьоване повітря забирається з-під підлогового простору (з ванн), тому в приміщенні відсутні випари аміаку, які негативно впливають як на стан здоров’я тварин, так і обслуговчий персонал

Довідка

Селекційний центр свинарства спеціалізується на розведенні та вирощуванні чистопородних свиней порід велика біла та ландрас, а також синтетичної лінії для виробництва товарних свинок. Має близько 1,3 тис. голів основних свиноматок і близько 12 тис. – загального поголів’я. З них на відгодівлі – понад 6 тис. голів свиней.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!