Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Ринок сирого молока у першій половині червня стабільний

Ринок сирого молока у першій половині червня стабільний

Стабілізація погоди нарешті дала приріст обсягів пропозиції молока, ціни на зернові відкотилися, а зміцнення гривні знизило експортні апетити. 

Ці чинники сприяли збереженню цінового балансу на ринку молока-сировини в першій половині червня. Тому й основні контракти і для сільгосппідприємств, і для населення залишилися в колишніх діапазонах, пише «Інфагро».

Діапазон цін молока-сировини у сільгосппідприємств в середині червня був у межах 10-11,9 грн/кг зі ставкою 14% ПДВ (9-10,4 без ПДВ). 

Вартість молока, виробленого в господарствах населення, залежно від регіону коливалася в діапазоні 5,9-7,15 грн/кг без ПДВ, а середня ціна цієї категорії оцінюється в 6,5 грн/кг.

Молоко на споті в залежності від якості оцінювалося без доставки від 11,5 до 12,5 грн/кг із ПДВ 20% (у середньому – близько 10 грн/кг без ПДВ), тобто прагнуло до цінового рівня молока сільськогосподарських підприємств вищого та екстра сортів.

Ціни на зернові в Україні знижуються, тому в червні варто чекати поліпшення операційної рентабельності виробництва молока сільськогосподарськими підприємствами. До кінця місяця очікується збереження стабільності на українському ринку молока-сировини.

Як повідомлялося, підприємства, які збирають молоко від населення, потрібно атестувати.

Журнали