Тваринництво

Рибна ферма вирощує личинок чорної львинки

Торік кіровоградська рибна ферма Catfish from Pavlysh («Сом із Павлиша») запустила промислове вирощування личинок чорної львинки й виробництво білкового концентрату з цієї комахи ‒ замінника рибного борошна для недорогих високопоживних і збалансованих кормів. Їх можна використовувати не лише в рибній галузі, а й у тваринництві, птахівництві.

Про це повідомляє газета «Придніпров’я».

«Чорна львинка ‒ це теплолюбна муха, але дуже незвичайна, одна з найкорисніших двокрилих комах у світі, ‒ розповів організатор виробництва Олександр Новохатко. ‒ Отримання личинок як поживного і в кілька разів дешевшого за інші аналоги корму не потребує великих затрат і технологічності. Ця унікальна комаха дає і корм, і може виступати як біологічний асенізатор у переробці відходів, даючи безцінний для вирощування рослин субстрат. А ще в результаті життєдіяльності личинок виділяється тепло».

Для виробництва потрібно лише кілька механічних пристосувань, бокси для комах, а також пожива для них ‒ пшеничні висівки й вода.

Личинки можна згодовувати і свіжими, і замороженими. На черзі ‒ освоєння виробництва борошна з чорної львинки.

«У рибництві личинкою чорної львинки годують рибу, раків і креветок. При цьому темп зростання гідробіонтів збільшується на 15-25%, ‒ розповів Олександр Новохатко. ‒ У птахівництві цим кормом годують курей, гусей та іншу свійську птицю. При цьому темп росту збільшується на 15-20%, поліпшується імунітет, яйценосність, якість м’яса та пір’я. У свинарстві за використання личинки чорної львинки не тільки на 20-30% підвищується темп росту, імунітет і якість м’яса».

Крім того, личинка може переробляти відходи свійської птиці та свиней.

В аграрному бізнесі та тепличних господарствах використовується зоогумус — аналог біогумуса, додав Олександр Новохатко. Це ‒ цінне, на 100% органічне добриво без домішок, що залишається після вирощування чорної львинки. Зоогумус дешевий і дуже поживний для рослин, підкреслив він.