Тваринництво

Розрахунок економічного ефекту від заміни у пташнику різаної соломи на гранульовану

Розрахунок економічного ефекту від заміни у пташнику різаної соломи на гранульовану

Підстилка з гранульованої соломи для курчат-бройлерів обійдеться вдвічі-вп’ятеро дорожче. Однак додаткові витрати можуть окупитися завдяки покращенню продуктивних показників птиці. Крім того, використання гранульованої соломи, як порівняти з різаною, сприяє покращує добробут птиці.

Cпрощений розрахунок економічної ефективності заміни різаної соломи на гранульовану як підстилкового матеріалу для поширеного типорозміру пташника з корисною площею 2 тис. м2  місткістю 40 тис. курчат-бройлерів.

Досліджено, що витрати різаної соломи в бройлерному пташнику в середньому становлять 2,2 кг/м2 площі пташника, гранульованої соломи – 6 кг/м2.

Отже, для пташника на 2 тис. м2 у такому разі знадобиться 4,4 тонн різаної або 12 тонн гранульованої соломи.

За ціни 1 тонни пшеничної соломи в середньому 1 тис. грн, а гранульованої – 2,5 тис. грн вартість цих підстилкових матеріалів становитиме відповідно 4,4 тис. і 30 тис. грн. А додаткові витрати у разі заміни становитимуть 25,4 тис. грн.

Водночас очікується, що жива маса курчат-бройлерів у забійному (35-добовому) віці зросте в середньому на 50 г. Виручка від реалізації додатково отриманої продукції (м’яса птиці) в розрахунку на цикл вирощування в такому випадку становитиме: 40 тис. голів×0,95×0,05 кг×44 грн/кг = 83,6 тис. грн.

Отже, економічний ефект від заміни різаної соломи на гранульовану становитиме 58,2 тис. грн (83,6 тис. – 25,4 тис.).