Тваринництво

Росія постачає в ОРДЛО близько 20% від свого загального експорту молочних продуктів

Росія постачає в ОРДЛО близько 20% від свого загального експорту молочних продуктів

Згідно з російською статистикою, в 2016 році Росія експортувала в Україну молочних продуктів у еквіваленті близько 130 тис. тонн молока, а за п’ять місяців 2017 року ще 44 тис. тонн. Хоча українська статистика стверджує, що нуль, бо діють санкції.

Протиріч немає, бо російський експорт це і є поставки в ОРДЛО, пояснює Андрій Панкратов, провідний аналітик сільськогосподарських ринків, національний експерт ФАО в Україні. «Україна не контролює ці поставки, тому їх немає в нашій статистиці, а Росія записує їх на рахунок України, оскільки держав, як ДНР, ЛНР, Новоросія чи Малоросія не існує», ‒ зазначає він.

В ОРДЛО з Росії йде питне молоко, частка якого в поставках сягає 25% в еквіваленті молока, масло і сир (приблизно по 30%) та кисломолочна продукція (10%), говорить аналітик.

Поставки в ОРДЛО у загальному експорті молокопродуктів з Росії займають близько 20% в еквіваленті молока. По окремих продуктах на захоплені українські території Донбасу йде 70% російського експорту питного молока, 30-40% ‒ масла, біля 20% ‒ сухого молока.

При цьому Росія залишається нетто-імпортером молочних продуктів, закуповуючи ту ж саму продукцію за кордоном у набагато більших обсягах.

За словами Андрія Панкратова, якщо дивитись на обсяги споживання в ОРДЛО, то напівофіційні поставки з Росії забезпечують близько 43 кг молока на людину на рік, відштовхуючись від оцінки населення на неконтрольованих Україною територіях Донбасу в 3 млн осіб.

Скільки зараз всього споживається молока в ОРДЛО, сказати неможливо, підкреслює аналітик, але в Україні в середньому цей показник складає 210-220 кг. «Тобто якщо припустити, що там споживають стільки ж молока, то виходить що щонайменше п’ята частина молока в окупованому Донбасі з того самого російського невизнаного експорту», ‒ резюмує Андрій Панкратов.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!