Рідка годівля особлива ефективна у відгодівлі свиней
Рідкі корми дають змогу досягти високих прибавок маси тварин, бо відповідають їхній фізіології. Рідкі ферментовані корми до того ж сприятливо впливають на стан травного тракту тварин.
Рідке годування вважається особливо ефективним у відгодівлі свиней, адже саме на цю категорію поголів’я припадає основна витрата кормів. Це означає, що зберігається значний потенціал в економії витрат на рахунок удосконалення технології годування.
Тварини, особливо поросята, добре засвоюють рідкі корми, що є необхідною умовою для пришвидшення їхнього росту, тому свині досягають забійної живої маси за коротші строки.
У разі застосування систем рідкої годівлі можливе використання дешевих відходів харчової промисловості. Якщо врахувати той факт, що левова частка витрат на виробництво свинини – це корми, залучення дешевших компонентів до складу повноцінних і збалансованих раціонів свиней значно знижує собівартість продукції.
Для годування свиней використовують відходи молочної, пивоварної, цукрової, борошномельної промисловості, а також виробництва рослинних олій, хлібобулочних і кондитерських виробів.
Система рідкого годування в Україні ще мало поширена. Такий стан речей пов’язують низькою якістю води, перебоями в електропостачанні, відсутністю кваліфікованих і досвідчених операторів. Такий спосіб годування обирають здебільшого вітчизняні господарства, які мають побічні продукти.
Водночас технологія рідкого годування потребує більших інвестицій в основні засоби (обладнання) й операційних затрат (зокрема, обслуговування обладнання, охолодження кормів).
Додати коментар