Тваринництво

Рідка годівля особлива ефективна у відгодівлі свиней

Рідка годівля особлива ефективна у відгодівлі свиней

Рідкі корми дають змогу досягти високих прибавок маси тварин, бо відповідають їхній фізіології. Рідкі ферментовані корми до того ж сприятливо впливають на стан травного тракту тварин.

Рідке годування вважається особливо ефективним у відгодівлі свиней, адже саме на цю категорію поголів’я припадає основна витрата кормів. Це означає, що зберігається значний потенціал в економії витрат на рахунок удосконалення технології годування.

Тварини, особливо поросята, добре засвоюють рідкі корми, що є необхідною умовою для пришвидшення їхнього росту, тому свині досягають забійної живої маси за коротші строки.

У разі застосування систем рідкої годівлі можливе використання дешевих відходів харчової промисловості. Якщо врахувати той факт, що левова частка витрат на виробництво свинини – це корми, залучення дешевших компонентів до складу повноцінних і збалансованих раціонів свиней значно знижує собівартість продукції.

Для годування свиней використовують відходи молочної, пивоварної, цукрової, борошномельної промисловості, а також виробництва рослинних олій, хлібобулочних і кондитерських виробів.

Система рідкого годування в Україні ще мало поширена. Такий стан речей пов’язують низькою якістю води, перебоями в електропостачанні, відсутністю кваліфікованих і досвідчених операторів. Такий спосіб годування обирають здебільшого вітчизняні господарства, які мають побічні продукти.

Водночас технологія рідкого годування потребує більших інвестицій в основні засоби (обладнання) й операційних затрат (зокрема, обслуговування обладнання, охолодження кормів).

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!