Рентабельність біометанової установки на тваринній сировині сягає майже 100%
В Україні налічується 83 біогазові установки всіх типів, зокрема 3 птахівничих. Загалом на території тваринницьких господарств і їхній сировині функціонує близько 10 біогазових установок.
Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів Георгій Гелетуха, голова правління громадської спілки «Біоенергетична асоціація України», член правління Європейської біоенергетичної асоціації.
Біогаз ‒ продукт анаеробного зброджування рідкої біомаси (курячий послід, гноївка, іноді зелена маса). Він складається з 55% метану та 45% СО2.
«Як правило, такий біогаз застосовують для виробництва електроенергії та як джерело тепла. Проте сьогодні вигідніше доводити біогаз до якості природного газу: відділити 45% СО2 і на виході у біометані отримати 95-96% метану, ‒ зазначив Георгій Гелетуха. ‒ Його можна закачувати в газопроводи».
Він додав, що в Україні працює поки одна така установка: компанія «Галс Агро» частково перевела свою біогазову установку на виробництво біометану.
«Також практично вже готова біогазова установка на свинячій гноївці в компанії Vitagro», ‒ зауважив Георгій Гелетуха.
Найвигідніше для виробництва біометану використовувати курячий послід чи гноївку. Отримати додатковий високомаржинальний бізнес можна, побудувавши установку поблизу відповідних виробничих приміщень, наголосив експерт.
«250 тис. голів птиці генерують сировину, достатню для виробництва 1 млн м3 біометану на рік. 1 млн голів птиці ‒ це вже 4 млн м3 біометану на рік ‒ це вже рентабельний проєкт, ‒ зазначив Георгій Гелетуха. ‒ Для його спорудження знадобиться близько 8 млн євро. Період окупності за умови відкриття експорту становитиме близько двох років. Рентабельність буде дуже високою ‒ майже 100%».