Рання годівля курчат можлива у сучасних вивідних шафах
Сьогодні провідні виробники інкубаторів враховують можливість ранньої годівлі та напування курчат. До прикладу, нові вивідні лотки компанії HatchTech (Нідерланди) мають спеціальні решітчасті пластикові піддони, по периметру яких встановлено годівниці та напувалки.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Перед переміщенням у вивідні лотки всі яйця овоскопуються, щоб залишилися тільки яйця з живими ембріонами, далі їх розміщують у чарунках вивідних лотків. Після вилуплення курчата попадають через отвори вивідних лотків у решітчасті піддони, де відразу отримують доступ до корму та води.
На думку фахівців HatchTech, під тиском корму залишковий жовток потрапляє в кишківник і природно стимулює всмоктування важливих поживних речовин. Таким чином зовнішній корм забезпечує курчат енергією, необхідною для задоволення базових потреб, а високопоживний жовток можна використовувати для його найважливішого призначення – розвитку основних органів та імунної системи. Якщо курчата-бройлери отримують корм і воду протягом 24 годин після виведення, їхня вага у віці забою вища.
Подібну систему розробила й компанія Pas Reform (Нідерланди). Щоправда, вивідні лотки цієї системи не мають решітчастих піддонів, а жолобкові годівниці влаштовані із зовнішньої їхньої сторони.
Особливістю цієї системи є також те, що пташенят годують спеціально розробленим зволоженим кормом SmartStart, який задовольняє потреби курчат і в поживних речовинах, і у воді, тому нема потреби в напуванні. Корм роздають за допомогою пневматичної дозувальної системи. Додатково вивідні шафи комплектують оригінальною системою освітлення, яка сприяє синхронізації процесу виведення.
Як повідомлялося, курчата по-різному ставляться до споживання гідратаційних добавок.