Тваринництво
Головне:
Тваринництво

«Птахоферми Возняк» виявляють слабку птицю у перші дні життя і позбуваються її природним шляхом

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

«Птахоферми Возняк», один із найбільших польських виробників столового яйця, не випоює антибіотики у перші дні вирощування молодняку.

Про це журналу «Наше птахівництво» розповів Юліус Ятчак, лікар ветеринарної медицини «Птахоферми Возняк».

«Ми дозволяємо слабкій птиці відпасти відразу, щоб не було у стаді слабких особин, – зазначив він. – Це правило стосується як батьківського стада, так і продуктивної птиці – птиця, яка отримає антибіотик з першого до п’ятого дня вирощування, потім хворітиме на 12-14-му тижнях життя. Тому відсутність антибіотикотерапії в перший день допомагає нам виявити слабку та хворобливу птицю й природним шляхом її позбутись».

Навіть якщо в перші дні вирощування загине 1-1,5% стада, є впевненість, що в майбутньому стадо буде витривалішим і здоровішим, пояснив він. «Можливо, це жорстоко, але такий принцип дає результати», – зауважив Юліус Ятчак.

За його словами, сьогодні польські птахівники виробляють великий обсяг продукції, але застосовують дуже мало антибіотиків через те, що це постійно контролюється. «Тому вони змушені шукати їм альтернативу, а також велику увагу приділяти профілактичним заходам», – зазначив Юліус Ятчак.

Заборона у Європі вільного і безконтрольного продажу антибіотиків – правильний крок, тому що виробники давали б їх птиці постійно, а це не завжди потрібно, вважає він.

Як повідомлялося, «Птахоферми Возняк» дають несучкам головним чином пробіотики й кислоти.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!