Тваринництво

Припинення поліпшення генетики стада призводить до просідання показників

У господарствах селекційно-племінна робота над поголів’ям ВРХ має тривати завжди.

На цьому наголосив голова правління компанії «Полтаваплемсервіс» Валентин Грабко.

Так, за даними фахівців, в Україні немає стада, в якому худоба має однаковий генетичний рівень – навіть серед ферм, що експортували чистопородне поголів’я.

Це відбувається тому, що у господарствах припиняють поліпшувати генетику. На певному етапі ферми починають втрачати ефективність.

Натомість головне завдання молочного підприємства в тому, щоб підтримувати в стаді економічно обґрунтовану кількість тварин з оптимальною продуктивністю.

«Для якісного відтворення стада потрібна правильна організація первинного зоотехнічного обліку, система моніторингу стада та висококваліфікований, мотивований технік із відтворення стада», – зазначив Валентин Грабко.

Аналіз даних дає можливість побачити, які виробничі чи продуктивні показники просідають, і вирішити, які ознаки худоби потрібно вдосконалити, а отже, яких бугаїв-плідників підбирати.

Господарства, що працюють за таким алгоритмом у селекційно-племінній роботі, мають стабільні результати з продуктивності стада і здорове поголів’я, додав Василь Грабко.

Як повідомлялося, у «Вітчизні» покращили показники, поєднавши дві генетики ВРХ.