Тваринництво

Проти гемофільної інфекції застосовують антибіотикотерапію чи вакцинацію

Проти гемофільної інфекції застосовують антибіотикотерапію чи вакцинацію

Для подолання гемофільної інфекції, яка спричиняє хворобу Глессера, у свиногосподарстві можна застосовувати й антибіотикотерапію, і вакцинацію, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Проте слід мати на увазі, що сприятливим чинником для розвитку інфекції стають незадовільні зоосанітарні умови, неправильна годівля і поганий менеджмент.

Лікування має провадитися тільки після визначення чутливості. Утім, загалом спостерігається висока чутливість бактерії Нaemophilus parasuis до антибіотиків і часто згадується триваловисока ефективність амоксициліну.

За вибору вакцинації на ринку можна знайти в обмеженому асортименті комерційні вакцини, що містять специфічні серотипи або складаються з нетипізованих штамів. Найважливішим чинником ефективності вакцини є використання належного вакцинного штаму, зокрема наявність поширених високовірулентних серотипів.

Схему вакцинації слід складати так, щоб забезпечити імунітет поросят у період відлучення та поза ним. Належну захищеність поросят надає головним чином достатній колостральний імунітет, індукований вакцинацією свиноматок до опоросу і доповнений згодом вакцинацією поросят після відлучення.

Про чинники вірулентності та протективні антигени у  H. parasuis інформації немає, проте було підтверджено, що існує серотипноспецифічний імунітет.

Нагадаємо, на хворобу Глессера часто захворюють свині в добрій фізичній кондиції. Інфекція зазвичай потрапляє на ферму зі свинями із заражених господарств