Тваринництво

На хворобу Глессера часто захворюють свині в добрій фізичній кондиції

На хворобу Глессера часто захворюють свині в добрій фізичній кондиції

Клінічні ознаки хвороби Глессера у свиней помітні вже невдовзі після її появи. Вони мають блискавичний або гострий перебіг, причому часто захворюють тварини в добрій фізичній кондиції, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Для загального захворювання характерна висока температура, млявість, відмова від корму, задишка, опухлі суглоби, ламініт і почервоніння кінцевих частин тіла. Іноді з’являються підшкірні набряки повік і вух. У багатьох випадках можна спостерігати ознаки менінгоенцефаліту.

Уражені свині неспокійні, часто встають, пищать від болю, скреготять зубами і мають інші нервові симптоми – такі, як некоординованість рухів і тремор. Хода стає повільною, важкою, некоординованою, тварини часто займають позу собаки, що сидить.

З погляду диференціальної діагностики слід зважати і на решту гострих гарячкових бактеріальних і вірусних інфекцій, наприклад, спричинених Actinobacillus pleuropneumoniae, Streptococcus suis, Erysipelothrix rhusiopathiae, Mycoplasma hyorhinis, Influenzavirus тощо.

Типовими патологоанатомічними висновками насамперед є фібринозні або серофібринозні плеврити, перикардити, перитоніти, артрити та гнійні менінгіти. Патогістологічне обстеження ушкоджень показує фібринознопурулентні запалення з інфільтрацією чималої кількості нейтрофілів та моноцитів.

Високовірулентні штами хвороби Глессера можуть викликати блискавичну септицемію, що спричиняє раптову загибель без звичайних патологоанатомічних змін.