Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Промислове поголів'я свиней скоротилося до рівня 2012 року

Промислове поголів'я свиней скоротилося до рівня 2012 року

Станом на 1 серпня чисельність свиней у сільгосппідприємствах України дорівнює близько 3,49 млн голів. Це на 9,7% менше, ніж рік тому. Така кількість свиней співставна з показниками 2011-2012 років, підкреслили в Асоціації свинарів України  з посиланням на дані Державної служби статистики.

Так, п’ять років тому станом на 1 серпня сукупне поголів’я «індустріальних» свиней складало 3,497 млн голів і було на 2 тис. голів більшим, ніж у 2011 році. Тож цьогорічна кількість свиней у промисловому секторі навіть дещо поступається аналогічному показникові згаданих періодів.

«Необхідно віддати належне промисловим виробникам свинини: за п’ять років вони відчутно наростили свій виробничий потенціал, ‒ наголошує аналітик Асоціації свинарів України Олександра Бондарська. ‒ Так, якщо за січень-липень 2012 року виростили 269,4 тис. тонн живої ваги свиней, то доробок аналогічного періоду поточного року на 15% більший: 310,1 тис. тонн живої ваги. Приріст обсягів забою вдвічі більший (30%), а сам показник зріс на 70 тис. тонн, досягши 303,5 тис. тонн живою вагою».

Проте якщо п’ять років тому з обсягу отриманого приросту живої ваги свиней на забій йшло 87%, то за підсумками семи місяців 2017 року, цей показник складає 98%. «Відповідно люфт для розвитку галузі значно менший, ‒ додає аналітик. ‒ Хоча, на відміну від підсумків січня-травня поточного року, ми не забиваємо більше, ніж виростили, а це дає надію на поступове відновлення поголів’я».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали