Тваринництво

Профілактика кокцидіозу в індиківництві складається з трьох компонентів

Профілактика кокцидіозу в індиківництві складається з трьох компонентів

Профілактика кокцидіозу в індиківничому господарстві полягає в дотриманні всіх ветеринарно-санітарних норм. Завозять корми тільки від благополучних виробників.

Якщо підлогове утримання, то проводять дезінфекцію підстилкового матеріалу. Також не слід забувати про дезінфекцію робочого інвентарю, вчасно використовувати кокцидіостатики або вакцинацію, вважає Хакім Хасбауі, лікар ветеринарної медицини ТОВ ВКФ «Гріг ЛТД».

Про це повідомляє журнал «Наше птахівництво».  

«Застосовувати кокцидіостатики в індиківництві можна як з кормом, так і з водою, – зауважив Хакім Хасбауі. – Важливо розуміти, який кокцидіостатик є в кормі. Часто фермери дають індичатам у віці старше ніж 30 днів корм, який призначений для стартового періоду у бройлерів (1–15 днів), бо він містить 22–23% сирого протеїну і підходить індичатам цього віку. Проте в цьому кормі може міститися дуже токсичний для індичат кокцидіостатик — саліноміцин, відповідно, застосування цього корму індичатам спричинить масовий падіж. Багато виробників забувають про це, а фермери можуть не знати».

За словами лікаря ветмедицини, важливою в застосуванні кокцидіостатиків у кормі є періодична ротація за діючою речовиною, а не за назвою. Деякі господарства використовують кокцидіостатики в кормі як стимулятори росту. 

«Застосування кокцидіостатиків методом випоювання можливе у двох випадках. Якщо з кормом не дає достатнього ефекту, наприклад виробилася резистентність у кокцидій, а в кормах, як правило, тільки профілактична доза, тоді потрібно проводити випоювання», – наголосив спеціаліст. 

Він додав, що  при стабільній ситуації в господарстві щодо кокцидіозу проводять періодичне випоювання за схемою без застосування в кормі. 

«Хотілося б відзначити деякі препарати, які найчастіше використовували для випоювання: солікокс, фортізуріл, бровітакокцід. Останнім часом у моїй практиці кращу ефективність на індичці, а також на бройлері, показав препарат бровітакокцид», – уточнив Хакім Хасбауі.

Він нагадав, що також є вакцини проти кокцидіозу індичок. 

«У них є свої переваги і недоліки, але, вважаю, що за умов їх правильного застосування вони будуть ефективні, – підкреслив ветлікар. – Для дрібних господарств якісні вакцини недоступні, тому що на ринку представлені тільки препарати у великих фасуваннях, відповідно, ціна на них висока. Дуже важливо, коли ставлять діагноз в індичок, проводити диференційну діагностику і не сплутати кокцидіоз із гістомонозом».

Читайте також: Легко запобігти кокцидіозу