Тваринництво

Прибутки від виробництва молока в Україні в 2017 році зросли на 32,5%

Прибутки від виробництва молока в Україні в 2017 році зросли на 32,5%

У 2017 році прибутки українських професійних виробників молока, ефективність виробництва яких лишилася на рівні попереднього року, зросли на 32,5% порівняно з 2016 роком. У тих виробників, які підвищили ефективність, до цих прибутків додалися ще й ті відсотки.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці написав економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак.

«Це означає, що середній ефективний виробник молока, що має 500 голів, отримав додатково 2-3 млн грн. прибутку за 2017 рік», – пояснив він.

За рівнем умовної прибутковості виробництва Україна повернулася до 2014 року. Однак ефективність за цей період підвищилася суттєво в більшості підприємств, підкреслив експерт. «Тому можна сміливо говорити, що 2017 рік для молочників був найприбутковішим за останні п’ять років», – підсумував Андрій Ярмак.

Також 2017 рік був найстабільнішим в історії молочної галузі України. «Загальна сума абсолютних коливань індексу прибутковості виробництва молока (УМІ) за рік склала 46%. Іншими словами, прибутковість галузі коливалася в 2,1 рази менше, ніж лише рік тому, – наголосив Андрій Ярмак. – Нічого подібного ще ніколи в історії українського молочного бізнесу не було».

Професійність молочного скотарства зростає, сезонність цінових коливань знижується. «Тож фіксована ціна на молоко на рік – це вже цілком можлива і не така вже віддалена перспектива», – вважає експерт.

За словами Андрія Ярмака, якщо світовий ринок не підтримає Україну, прибутки виробників молока в 2018 році, з високою ймовірністю, знизяться. Він сказав, що варто очікувати зниження УМІ на 10 процентних пунктів.

Тому він рекомендує виробникам пошукати способів підвищення ефективності десь на 10%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!