Повнораціонні комбікорми забезпечують найкращі показники вирощування каченят
Годівлю каченят повнораціонними сухими комбікормами застосовують переважно за інтенсивної технології вирощування на м’ясо, пише журнал «Наше птахівництво».
Серед переваг цього способу – легкість і простота приготування корму з потрібними характеристиками, доволі тривалий термін зберігання окремих компонентів і готових комбікормів, можливість найповнішого забезпечення птиці поживними речовинами, комплексної механізації й автоматизації процесів приготування й роздавання кормів, кращі санітарні умови, як порівняти з іншими способами годівлі.
Зазвичай саме годівля каченят повнораціонними комбікормами забезпечує найкращі зоотехнічні показники вирощування і конверсії корму.
Основний недолік такого способу – висока вартість комбікорму.
У структурі комбікормів для качок 65-80% мають становити зернові корми. Найкращі з них – кукурудза та пшениця, що мають високу енергетичну поживність і невисокий уміст клітковини.
Зернові корми, вкриті плівками (ячмінь, овес), допускається згодовувати каченятам лише на завершальній стадії відгодівлі й у невеликій кількості (див. таблицю).
Раніше ми писали, які обсяги жирів можна вводити в раціон птиці.