Тваринництво

Повнораціонні комбікорми забезпечують найкращі показники вирощування каченят

Повнораціонні комбікорми забезпечують найкращі показники вирощування  каченят

Годівлю каченят повнораціонними сухими комбікормами застосовують переважно за інтенсивної технології вирощування на м’ясо, пише журнал «Наше птахівництво».

Таблиця. Допустимі рівні введення компонентів
у комбікорми для каченят

Серед переваг цього способу – легкість і простота приготування корму з потрібними характеристиками, доволі тривалий термін зберігання окремих компонентів і готових комбікормів, можливість найповнішого забезпечення птиці поживними речовинами, комплексної механізації й автоматизації процесів приготування й роздавання кормів, кращі санітарні умови, як порівняти з іншими способами годівлі.

Зазвичай саме годівля каченят повнораціонними комбікормами забезпечує найкращі зоотехнічні показники вирощування і конверсії корму.

Основний недолік такого способу – висока вартість комбікорму.

У структурі комбікормів для качок 65-80% мають становити зернові корми. Найкращі з них – кукурудза та пшениця, що мають високу енергетичну поживність і невисокий уміст клітковини.

Зернові корми, вкриті плівками (ячмінь, овес), допускається згодовувати каченятам лише на завершальній стадії відгодівлі й у невеликій кількості (див. таблицю).

Раніше ми писали, які обсяги жирів можна вводити в раціон птиці.