Тваринництво

Повільно розчинний кальцій у раціоні птиці забезпечить найвищу ефективність фітази

Птицю можна вирощувати без додаткового внесення неорганічного фосфору в корм із 17-го дня життя. Для цього потрібно забезпечити оптимальний рівень кальцію в раціоні, застосовуючи його повільно розчинну форму, а також задовольнити потребу птиці в металах.

Про це пише журнал «Наше птахівництво», посилаючись на результати дослідження вчених Університету Мериленду (США).

Повільно розчинна форма кальцію забезпечить найвищу ефективність фітази, а достатня кількість фітазного субстрату ‒ максимальний ріст кістяка і м’язів птиці.

Кальцій, що повільно розчиняється до моменту, доки не спрацюють ензими, дозволяє гідролізувати до 90% фосфору в організмі.

Дослідники з’ясували, що за використання оптимальної дози цинку в органічній формі жива маса птиці на 40-й день вирощування була на 40 г вищою, ніж у тієї, якій задавали цинк у сульфатній формі. Ліпшою була й конверсія корму.

Жива маса птиці на забої була майже однаковою: за додавання цинку в органічній формі ‒ 2,81 кг, у неорганічній ‒ 2,806 кг. Маса тушки різнилась на 25 г.

Залежно від форми цинку, що використовують, можна отримати більше жирової чи м’язової тканини в тушці (наприклад, грудка ‒ найдорожча частина тушки). Так, установлено, що за додавання органічних форм цинку маса грудки була 678 г, неорганічних форм ‒ 653 г, у птиці контрольної групи ‒ 647 г.

Кількість подряпин на шкірі була майже в кожної п’ятої птиці, яка вживала неорганічну форму цинку. Коли потреби птиці у цинку задовольняли за допомогою органічних його форм подряпини фіксували тільки в кожної 20-ї особини.