Тваринництво

Польща стала лідером за посадками молодняку індиків у Європі

За обсягами виробництва м’яса індиків у Європі з 2015 по 2022 рік у лідери вийшла Польща. До цього першість тримала Німеччина.

Про це розповів Хайнц Боссе, генеральний директор компанії Moorgut Kartzfehn Turkey Breeder GmbH (Німеччина) під час Міжнародного форуму «Індиківництво».

Нині виробництво індичатини переміщується в країни, де воно простіше й більш конкурентоспроможне. Ще 2021 року Німеччина садила на вирощування більшу кількість індичат, ніж Польща (до 41 млн голів протягом 2022 року). Сьогодні вже ні.

Польща має проблеми лише зі збутом готової продукції, зауважив експерт.

«До пандемії коронавірусу ця країна робила все правильно: нарощувала виробництво індичатини, працювала на експорт, розширювали ринки збуту. Близько 50% виробленої продукції експортувала. Але з початком пандемії можливість експорту закрилася, відповідно через те, що ринок HoReCa, на який вона робила ставку, зупинився», – пояснив Хайнц Боссе.

Особливістю польського ринку – те, що індичатину там виробляють 400-500 фермерів, і кожен працює одноосібно, вирішуючи, коли і що йому робити. У Німеччині, наприклад, це – фермерські організації, які працюють узгоджено з усіма учасниками. Також у Польщі фермер отримує дозвіл загалом на вирощування птиці. У Німеччині так неможливо – там на кожен вид птиці треба отримати свою документацію, зазначив Хайнц Боссе.

Нагадаємо, у Німеччині переважно саджають молодняк індиків, а не індичок.

Посадки молодняку індиків у деяких країнах Європи у 2015-2022 роках