Полівалентні вакцини захищають свиней від хвороби Глессера
У багатьох країнах, і в Україні також одним із методів профілактики й боротьби з гемофільозним полісерозитом (хворобою Глессера) є вакцинація свиноматок, а потім поросят у 42-49-денному віці з ревакцинацією через 3 тижні. Це знижує захворюваність до 18-20%, а летальність поросят ‒ до 4-6%, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Залежно від епізоотичної ситуації інколи доводиться використовувати дуже багато вакцин, та не завжди вдається дотримуватися правильного часу й інтервалу між вакцинаціями. Полегшити ситуацію можуть полівалентні вакцини. В Україні доступна полівалентна інактивована вакцина, що захищає свиноматок, кнурів і поросят від актинобацилярної плевропневмонії з основними токсоїдами, хвороби Глессера й бешихи свиней.
Вакцинація не захищає на 100% свиней від інфекції, але значно зменшує інтенсивність клінічних симптомів і наступних патологоанатомічних змін. Підтверджено, що вакцинація свиноматок до опоросу захищає поросят практично до відлучення. Ще ліпші результати ‒ з подальшою вакцинацією відлучених поросят з ревакцинацією від двох до трьох тижнів.
Спільна вакцинація свиноматок і поросят може спричинити імунний конфлікт, тому необхідно точно контролювати час первинної вакцинації поросят. Точна характеристика штамів у стаді, ідентифікація піку інфекційного періоду й адаптація вакцинації мають важливе значення для успішного керування цим хворобою Глессера.
Раніше ми писали про патологоанатомічні зміни за гемофільозного полісерозиту.