Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Погіршення епізоотичної ситуації в Україні призведе до втрати 2,8 млрд грн

Поділитись:
Погіршення епізоотичної ситуації в Україні призведе до втрати 2,8 млрд грн

 

Відповідно до додатку 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2008 № 413 в Україні зареєстровано 35 інфекційних і паразитичних хвороб, які мають відшкодовуватися з державного бюджету. Однією з хвороб, що останнім часом набула небезпечного поширення, є африканська чума свиней (АЧС). За прогнозом FAO, у 2017 році кількість випадків захворювання збільшиться. З початку року через АЧС було утилізовано понад 9,1 тис. голів свиней, що призвело до додаткових втрат для господарств на понад 29 млн грн.

За результатом 2015 року сума прямих надходжень в бюджет від галузі тваринництва становила 1,4 млрд грн лише з оплати податків на оплату праці. Якщо ж урахувати 50% ПДВ, то сума надходжень — 2,8 млрд грн.

Погіршення епізоотичної ситуації призведе до скорочення обсягів виробництва свинини, яловичини та молока, що спричинить величезні втрати для економіки країни — набагато більші, ніж ті кошти, що потрібні для забезпечення стабільної епізоотичної ситуації.

«Необхідний обсяг фінансування для стабілізації епізоотичної ситуації у країні становить 337 млн грн. Це всього лише 11% суми прямих надходжень в бюджет від виробництва молока, яловичини та свинини, і є незначним проти потенційних збитків, які може отримати галузь», ― зауважив Олександр Жемойда, виконавчий директор УКАБ.

Нагадаємо, в бюджеті України на 2017 рік для дотримання стабільної епізоотичної ситуації передбачено виділення 56,8 млн грн.

За матеріалами MilkUa.info

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!