Тваринництво

«Подільський бекон» поділився, як зменшити собівартість виробництва

ТОВ «Подільський бекон» для зменшення собівартості виробництва вчасно поновлює стадо, щоб не тримати свиноматок більше ніж шість опоросів, аби вони не втрачали продуктивності, з’їдаючи при цьому ту ж саму норму корму.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів заступник директора ТОВ «Подільський бекон» Андрій Грабенко.

«Практикуємо штучне запліднення, маємо термінальних кнурів, – зазначив він. – Кнурів і ремонтних свинок купуємо у вітчизняних компаній».

Також для зниження собівартості виробництва підприємство підбирає якісні корми. Перш ніж обрати постачальника, тестують їхню продукцію.

«Пересвідчилися, що для кожної генетики найкраще підходить певний вид корму певної компанії, хоча, на перший погляд, їхні складові майже однакові, – зауважив Андрій Грабенко. – Тестування дає змогу отримати найкращі показники на усіх технологічних групах обох генетик і отримати якісних та здорових поросят».

Раніше комбікорм готували на підприємстві, закуповуючи сировину. Тепер через відключення електроенергії «Подільський бекон» планує купувати готовий гранульований комбікорм на заводі. Для цього вже придбали секційний комбікормовоз.

«Також зменшити собівартість виробництва можна за допомогою власної сировинної бази, але для цього треба мати свої землі. Поки в нас такого немає», – додав Андрій Грабенко.

Підвищення кваліфікації працівників теж сприяє здешевленню собівартості виробництва. «Для цього ми постійно проводимо навчання персоналу. Це якісно позначається на результатах, ми в цьому переконалися, – запевнив він. – Розробили систему мотивації працівників, причому не тільки фінансову. Адже визнання праці, елементарна похвала теж мотивує».

Врешті-решт, обираючи певну генетику, також можна домогтися низької собівартості та високої прибутковості виробництва, наголосив Андрій Грабенко. Так, «Подільський бекон» ремонтує поголів’я породами Hypor (має один виробничий майданчик на 1 тис. свиноматок) та Genesus. Також утримує 1 тис. свиноматок.

Як повідомлялося, «Подільський бекон» планує побудувати відгодівельник.