Тваринництво

ПЛР-дослідження на основні інфекційні захворювання птиці роблять що чотири місяці

ПЛР-дослідження на основні інфекційні захворювання птиці роблять що чотири місяці

Нині не існує ідеальної, універсальної схеми вакцинації, яка б підходила всім птахівничим господарствам, навіть якщо в них вирощують ідентичні кроси чи породи птиці та подібними є технологічні цикли вирощування поголів’я. Лікар ветмедицини визначає необхідну для господарства схему вакцинації, вакцину та ретельно відстежує найменші зрушення наявної епізоотичної ситуації.

Основним критерієм у виборі вакцини і схеми вакцинації є ступінь ризику виникнення хвороби. Для цього визначають епізоотичну ситуацію безпосередньо в господарстві, навколо нього та моніторять її в державі, встановлюють ступінь біозахисту господарства. Зі зміною епізоотичної ситуації коригують і схему вакцинації.

Для визначення епізоотичної ситуації не рідше двох разів на тиждень проводять патолого-анатомічний розтин і відвідують кожну виробничу зону. На основі виявлених патолого-анатомічних змін встановлюють первинний діагноз, виявляють інфекцію, складають схему відбору проб для серологічних досліджень та інтерпретують їх результати.

Рекомендовано проводити діагностичні дослідження методом ПЛР на основні інфекційні захворювання (мікоплазмоз, інфекційна бурсальна хвороба, інфекційний бронхіт курей, хвороба Ньюкасла) не рідше одного разу на чотири місяці.

За потреби та в разі підозрі на спалах інших хвороб проводять додаткові дослідження. Гістологічні дослідження фабрицієвої бурси для визначення в ній кількості лімфоцитів проводять один раз на три місяці.

Досить часто одноразові патолого-анатомічні й серологічні дослідження не є показовими. Кращі результати отримують за постійного моніторингу епізоотичної ситуації на основі патолого-анатомічних та серологічних досліджень.

Якщо показники продуктивності птахопоголів’я знижуються без видимих причин, ПЛР-дослідження є обов’язковими. Якщо їх не проводили, а виробничі показники продовжують знижуватися, то підсилюють імунопрофілактичні заходи щодо інфекційної бурсальної хвороби.

Імунопрофілактику проти інфекційного бронхіту курей підсилюють, переходячи на схему вакцинації, яка забезпечує захист проти більшості його нині відомих штамів.

Як повідомлялося, надмірні дози вітаміну В1 можуть призвести до порушення функції нирок у птиці.