Тваринництво

Після опоросу необхідно уважно стежити за здоров’ям свиноматки

Після опоросу свиноматці треба надати спокій та уважно стежити за її здоров’ям. За перших ознак захворювання – відмови від корму, гнійних виділень зі статевих органів, набряку вимені – треба обов’язково звернутися до ветеринарного лікаря та вжити невідкладних заходів.

Проте існують загальні рекомендації, що дозволяють зберегти високу молочність свиноматок для подальшого вигодовування поросят.

Так, упродовж усього опоросу в тварини має бути постійний доступ до води. Свиноматки відчувають сильну спрагу, і відсутність води може спровокувати їх на поїдання приплоду або запізнення утворення молозива.

Через 12 годин після закінчення опоросу можна запропонувати свиноматці перше годування у вигляді невеликої кількості рідкої бовтанки. Це допоможе налагодити травлення.

Через добу після опоросу можна пропонувати тварині повноцінну годівлю в повному обсязі, як перед опоросом. Це підтримує молочність свиноматок на потрібному рівні.

У разі годівлі худих і кволих свиноматок у раціон додають більшу кількість комбікормів і жироутримувальних продуктів.

Утримання й догляд за підсисними свиноматками після опоросу потребує контролю працівників за тим, щоб тварина хоча б двічі на добу вставала. Через три-чотири дні можна встановити короткостроковий вигул.

Такі заходи дозволять стимулювати апетит, поліпшити травлення й загальний стан свиноматки, а також дадуть можливість об’єктивніше оцінити її в післяродовий період.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!