Тваринництво

Підвищене споживання престартерів позитивно впливає на ріст і здоров’ї телят із перших днів життя

Обов’язкове привчання телят до концентратів розпочинають із 3-5-денного віку.

Корм дрібного помелу для них неприйнятний, так само як і погано сформовані крихкі гранули. Гранули престартера мають бути міцними, з відшліфованою поверхнею, без тріщин. Інакше всередину гранули проникає повітря, окислюючи нестійкі інгредієнти.

Крім того, якщо гранули не збережуть свою форму впродовж часу, потрібного для споживання, тваринам не вистачить певних цінних поживних речовин. Адже дрібні крихти телята споживають останніми, а в них може концентруватися багато найважливіших елементів живлення.

Велика кількість пилу або крихт у престартері погано позначається на поїданні корму й продуктивності телят. Тому протягом дня з моменту видачі корму мінімум 75% гранул повинні зберегти форму.

Уже на ранніх етапах життя теляти підвищене споживання якісних престартерів позитивно позначається на його рості й здоров’ї. Краще функціонує рубець – як завдяки мікробній популяції, так і функції всмоктування. Посилюється секреція підшлункової залози, зокрема вироблення панкреатичного ферменту амілази, потрібного для розщеплювання крохмалю.

Розвиток рубця разом зі збільшеним потоком і активністю ферментів у тонкому кишківнику приведе до більшого споживання і кращого засвоєння зернового стартового раціону, завдяки чому відбуватиметься інтенсивніший ріст теляти.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!