Підвищена вологість повітря у корівнику посилює негативний вплив високої температури на здоров'я тварин

Негативний вплив на самопочуття і здоров’я тварин високої температури посилюється за підвищення вологості повітря. Особливо гостро ця проблема постає в невентильованому приміщенні.
На цьому наголосив директор компанії «Євро Деталь» Олександр Батюк, пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Улітку корови здатні виділяти під час видиху до 30 л вологи щодня, – зазначив він. – Якщо вологість повітря висока, ворсинки на шкірі тварин втрачають свою властивість відводити надлишки вологи з організму. В результаті різко знижується здатність до температурного обміну».
Перебування тварин в умовах температури +23 °С і вологості 48-50% призводить до зменшення надоїв у голштинів на 3%, а за вологості 90% – на 35%.
Узимку в невентильованому корівнику значно посилюється розвиток грибів і патогенних мікроорганізмів на стінах і в кормах.
Крім того, у понаднормових концентраціях нагромаджується вуглекислий газ, що призводить до пригнічення роботи центральної нервової системи корів – вони стають кволими і непродуктивними.
Взимку за низьких температур і вологого повітря корова набагато швидше відводить тепло, ніж коли повітря сухе, відповідно відчуває тепловий стрес і швидше замерзає.
Як повідомлялося, вдень освітленість корівника має бути на рівні 200 люксів, вночі – 50 люксів, у доїльних залах – 500 люксів.