Підкислення раціону птиці дозволяє зменшити викиди аміаку в повітря
Мінімізувати утворення аміаку в пташнику можна за рахунок підкислення раціону – наприклад, додаючи гіпсу чи бензоат кальцію. Завдяки підкисленню аміак (NH3) у посліді перетворюється в амоній (NH4), який краще розчиняється у воді, ніж аміак, і тому менше переходить у повітря.
Результати експериментів, проведених в Університеті штату Айова, засвідчили, що годівля курей-несучок раціоном із низьким вмістом протеїну, що містив гіпс і цеоліт, давала змогу зменшити викиди аміаку в повітря на 40%.
Значне зменшення емісії аміаку з посліду – до 40% – отримували за додавання до раціонів птиці інгредієнтів із високим вмістом ферментованої кормової клітковини, наприклад таких відходів переробки кукурудзи, як глютеновий корм або барда кукурудзяна суха спиртова. Хоча саму клітковину організм птиці не засвоює, вона є джерелом енергії для росту мікробів у товстій кишці. Азот при цьому з сечової кислоти переходить в мікробний білок, який значно менше, ніж фекальний азот, перетворюється на аміак та переходить у повітря.
Читайте також: Фітогенні кормові добавки допомагають зменшити концентрацію аміаку в пташнику