Під час ліквідації АЧС у Чехії за кожну знайдену тушу дикого кабана сплачували винагороду
У Чехії після виявлення перших випадків захворювання на АЧС були негайно вжиті ветеринарні заходи відповідно до директиви Ради Європейської Комісії 2002/60/ ЄС та національного законодавства. За результатами пасивного спостереження та з урахуванням річного ареалу проживання кабанів органи влади визначили зону високого ризику для поширення АЧС в інфікованому районі, а також інфіковані зони з низькими ризиками.
В інфікованому районі заборонили всі види полювання та годування диких кабанів.
Для запобігання міграції заражених тварин територію основної зони зараження огороджували електричними бар’єрами та розпилювали реагенти з відлякувальним запахом. Також було заборонено в’їзд до основної зони без дозволу місцевої адміністрації.
Влада замовила активний пошук туш диких кабанів у зараженому районі. За пошук і кожну знайдену тушу сплачувалась винагорода. Всього було виявлено 56 туш, із яких 10 (віком від трьох до шести місяців) були позитивними на АЧС.
Зразки з позитивними результатами були направлені до Європейської лабораторії АЧС у Мадриді, де наявність ДНК АЧС була підтверджена методом PCR. Спроби культивації показали, що в зразках не було жодного живого вірусу і що туші не становили жодного ризику для подальшого поширення АЧС.
Додати коментар