Тваринництво

Перспективним є повне заміщення у кормах для ВРХ неорганічних мінералів органічними

Перспективним є повне заміщення у кормах для ВРХ неорганічних мінералів органічними

Технологія повного заміщення неорганічних мінералів органічними – новий перспективний підхід у молочному тваринництві, що дозволяє забезпечити коровам годівлю для повного розкриття їх генетичного потенціалу за одночасного зниження виділення мінералів у зовнішнє середовище

Органічні форми мікроелементів в раціонах ВРХ мають явні переваги порівняно з традиційними мінеральними добавками.

Про це свідчать результати дослідів учених із Університету штату Флорида (США). Вони вивчали вплив органічних або неорганічних мінералів у раціоні на корів порід ангус і брангус та їхніх телят.

Тварини отримували органічні мінерали у вигляді біоплексів і сел-плексу, неорганічні мінерали у вигляді сульфатів і селеніту натрію відповідно.

Молозиво корів, що отримували органічні мінерали, містило на 29% більше імуноглобулінів M проти молозива корів, що отримували неорганічні мінерали.

Додавання органічних мінералів сприяло статистично ймовірному підвищенню рівня селену, зокрема, в ангусів: рівень був майже удвічі вищим проти додавання неорганічних аналогів.

Кількість соматичних клітин у молозиві ангусів, що отримували органічні мінерали, була на 67% нижчою, ніж у корів, що отримували неорганічні мікроелементи.

У корів брангус за додавання органічних мінералів кількість соматичних клітин була на 14,6% нижча порівняно з коровами, які отримували неорганічні мікроелементи.

Телята, що отримували добавки органічних мінералів, показали статистично значуще збільшення середньодобового приросту маси за відлучення та маси у віці на 205-й день порівняно з телятами, що отримували неорганічні мінерали.

Вміст імуноглобуліну А в сироватці телят, що отримували органічні мінерали, був на 40,5% вищим через 24 години після споживання молозива порівняно з телятами, що отримували неорганічні джерела.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!