Тваринництво

«Перлина Тікича» покращила якісні показники молока

Приватне підприємство «Перлина Тікича» (Черкаська область) за три місяці підвищило якісні показник молока – з першого до екстраґатунку.

Про це розповів директор господарства Ігор Віштак.

«Ми налагодили годівлю, раціони, впроваджуємо (і дотепер) ветеринарні протоколи, – зазначив він. – Особливу увагу приділяємо процесу доїння».

За його словами, важко було переконати працівників дотримуватися гігієни праці: використовувати спецодяг, рукавички, багаторазові серветки.

«Також ми вдалися до доволі елементарних заходів, але вони виявилися дуже дієвими: використання засобів для розконсервування вимені, після доїння – для консервації вимені», – додав директор «Перлини Тікича».

У результаті буквально за три місяці з молока першого ґатунку із загальним бактеріальним забрудненням у середньому десь 300 тис./мл і кількістю соматичних клітин понад 400 тис./мл господарству вдалося вийти на екстраґатунок.

Наразі якісні показники молока, за інформацією Ігор Віштака, такі: загальне бактеріальне забруднення – близько 65 тис./мл, соматика – 220-250 тис./мл.

«Практично за півтора року отримали якісне молоко, і зі збитку, що ми мали, вийшли в нуль, – зазначив він. – У найближчих наших  планах – подвоїти поголів’я корів. Якщо ми це зробимо, гадаю, отримаємо прибуток».

Детальніше про складові успіху на шляху до якісного молока Ігор Віштак розповів у колонці.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!