Тваринництво

Перепелине господарство врятувала одна торгова мережа

Перепелине господарство врятувала одна торгова мережа

На початку війни реалізація продукції перепільництва практично зупинилася, потім торгові мережі довго не розраховувалися. Платила лише одна мережа, що і врятувало виробництво.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів Микола Кузьменко, власник ФГ «Миколай».

«У перші тижні після початку війни реалізація продукції повністю зупинилася, а потім вже потихеньку розпочалися відвантаження. Рух коштів також практично зупинився, за винятком мережі «АТБ», яка і далі сплачувала кошти, що фактично і врятувало наше виробництво. Інші торгові мережі й сьогодні не закрили свої ще довоєнні заборгованості», – зазначив фермер.

За словами Миколи Кузьменка, впливу на них практично немає. Дрібний виробник сьогодні взагалі ніяк не захищений.

Фермер також поскаржився на відсутність державної допомоги.

«Ми спостерігали за дивним фінансуванням, коли програмами, які створено для допомоги агробізнесу, могли скористатись одиниці. До того ж це були компанії, яким ця допомога була не конче потрібна. Тож вони отримали безплатні кредити, а ті, кому вони були вкрай необхідні, — залишились у стороні», – поділився Микола Кузьменко.

Він додав, що нині в галузі дуже складна економічна ситуація. Від початку війни всі потрібні для виробництва матеріали, які раніше закуповували з відтермінуванням, почали поставляти тільки за передоплатою. Зате відвантаження у торгові мережі виробники проводять, як і раніше, тобто відповідно до чинних довоєнних договорів, — з відтермінуванням платежів.

Читайте також: В Україні близько 560 підприємств вирощують перепелів