Тваринництво

Пасовищне утримання корів усуває наслідки незбалансованої годівлі у стійловий період

Пасовищне утримання корів усуває наслідки незбалансованої годівлі у стійловий період

На штучно створених пасовищах від корів можна отримати до 20-25 л молока і без додавання частини концентратів.

Зелена маса з надлишком містить практично всі потрібні для жуйних елементи живлення: у перерахунку на 1 кг сухої речовини – 10–11 Мдж обмінної енергії, 15-17% сирого протеїну та до 12% цукрів. У зеленій масі більше вітамінів і незамінних амінокислот, ніж у концентратах. Саме завдяки цьому добові надої в пасовищний період зростають майже на третину проти стійлового.

Літнє молоко містить більше каротину, вітамінів та інших поживних і біологічно активних речовин, аніж зимове.

Крім того, собівартість 1 к. од. зеленої маси вдвічі-втричі нижча за корми стійлового періоду. Сукупні витрати енергії у цьому разі менші у 1,5-2,2 раза, а витрати праці – майже на 20%.

Пасовищне утримання сприятливо діє на корів: усуваються наслідки незбалансованої годівлі у стійловий період, відновлюються травна й імунна системи, часто корови позбуваються хвороб органів дихання, ацидозів та інших захворювань аліментарного походження.

Пасовище й активний моціон – ідеальний засіб для лікування хвороб кінцівок, які виникають під час стійлового утримання на бетонних підлогах і годівлі силосно-концентратними раціонами. На пасовищах набагато менше шкідливих для кінцівок хвороботворних мікроорганізмів.

Під час пасовищного періоду значно поліпшується репродуктивна функція корів, стабілізуються статеві цикли, збільшується відсоток запліднюваності тварин.

Повноцінний зелений корм у поєднанні з моціоном, постійним свіжим повітрям та активною інсоляцією поліпшують імунітет тварин, до 10% збільшують вихід телят.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!