Отримати стабільний контроль над ектопаразитами ВРХ реально
Повністю ліквідувати ектопаразитів у великої рогатої худоби в масштабах одного господарства чи навіть цілого регіону неможливо. На місцевому рівні реально досягти стабільного контролю над ектопаразитами ВРХ.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Для знищення крилатих комах у скотарських господарствах застосовують інсектициди контактної дії, отруйні принади чи фумігатори.
Для безпосереднього захисту ВРХ від ектопаразитів обирають інсектициди й репеленти, які можна нанести spot-on, pur-on або у вигляді ін’єкцій.
Так, для поверхневого оброблення волосяного покриву корів проти вошей і волосоїдів є препарати у формі аерозолів, пудр, розчинів для купання або втирання в шкіру.
У виборі інсектицидів слід зважити сильні та слабкі сторони методів зовнішньої санації волосяного покриву (дрібнокрапельного обприскування, опудрення, купання або втирання) проти ін’єкційних препаратів макроциклічних лактонів.
Якщо йдеться про оброблення 20-30 тварин, застосування аерозолів або препаратів spot-on/pur-on не потребуватиме багато часу, як ін’єкції макроциклічних лактонів.
Для великого господарства пріоритет буде на боці ергономіки ін’єкційної терапії.
Крім того, у літню пору результат інсектицидних обробок pur-on може істотно знижуватися, якщо тварини потраплять під дощ: захисний шар змиється з поверхні шкіри. Можливі й індивідуальні випадки виникнення spot-on, pur-on алергічних дерматитів у корів на застосування контактних інсектицидів.
Ін’єкційні ж оброблення мають менше суб’єктивних чинників, що впливають на фактичну загибель ектопаразитів.