Тваринництво

Весною тваринницькі приміщення обробляють інсектицидами від комах

Кліщі, мухи та багато інших комах-шкідників негативно впливають на темпи росту молодняку ВРХ і продуктивність тварин. Одне теля одночасно можуть тероризувати 100-150 мух, а дорослу корову – близько 500.

Причому шерсть не захищає тварин від укусів. Сильний стрес ослаблює імунітет тварин, що робить їх сприйнятливішими до інфекцій.

До того ж комахи переносять збудників багатьох інфекційних та інвазійних хвороб.

Глобальні зміни клімату впливають і на популяцію комах. Можна очікувати зниження їхньої чисельності через підвищення загальної температури повітря та суху погоду. Проте існує загроза появи нових генерацій комах, пристосованих саме до посушливих умов клімату.

Щоб зменшити збитки від захворювань стада ВРХ, фермерам необхідно вдатися до профілактичних заходів. Ідеться про підтримання належних умов утримання та годівлі, своєчасне лікування й ізоляцію хворих тварин, дезінфекцію напувалок і годівниць, знезараження підстилок і гноєсховищ.

Тобто особливу увагу потрібно приділити тим місцям, де комахи-шкідники пересиджують певну стадію свого розвитку, і двічі на рік (восени та навесні) робити планове оброблення цих місць інсектицидами.

Здебільшого склад цих препаратів націлений на ураження шкідника певної стадії його розвитку. Обираючи інсектицидний засіб, необхідно зважати на безпечність препарату для тварин, людей і навколишнього середовища, зручність у використанні та високу ефективність упродовж тривалого періоду.

Як повідомлялося, марковані вакцини перспективні для профілактики інфекційного ринотрахеїту у ВРХ.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!