Тваринництво

Особливості відтворення поголів'я м'ясних курей

Особливості відтворення поголів'я м'ясних курей

Для ефективної внутрішньолінійної селекції з м’ясними курми треба мати на батьківську лінію 60 селекційних гнізд, на материнську – 100, пише журнал «Наше птахівництво».

Для оцінювання півнів-плідників за якістю нащадків і комплектування селекційної групи від кожної гніздової несучки відводять і садять на вирощування не менше 15 добових курчат, від гніздового півня – не менше 180 голів під час збирання інкубаційних яєць протягом 7-8 тижнів.

Відведення молодняку для селекційного стада здійснюють зазвичай від птиці 39-тижневого віку і старшої. Але з 39-го по 45-й тиждень життя серед дорослого поголів’я птиці, відібраного у селекційні гнізда, спостерігають значний відхід, що негативно впливає на оцінювання птиці та знижує генетичну різноманітність у лінії.

Тому, якщо птиця рано заноситься, вік її попереднього оцінювання можна скоротити й оцінювати за 30 тижнів життя. При цьому відтворення селекційного поголів’я можна проводити з 34-35-тижневого віку, що дає змогу одержувати на 5-12% більше курчат. Це також пов’язано з більшою інтенсивністю яйцекладки у цьому віці, більшим виходом інкубаційних яєць та виводом курчат.

На початку племінного сезону всіх півнів із селекційних гнізд оцінюють за заплідненістю яєць. Для цього проводять контрольні закладання не менше 40 яєць від гнізда.

Як повідомлялося, в Україні діятимуть європейські вимоги до благополуччя тварин.