Тваринництво

Оптимальне введення жита до комбікорму курчат-бройлерів – 20-30%

Оптимальне введення жита до комбікорму курчат-бройлерів – 20-30%

Використання жита в кількості 20% у раціонах курчат-бройлерів у поєднанні з ферментними добавками (50 г/тонна корму) забезпечує підвищення живої маси бройлерів проти контролю на 6,97% за зниження витрат кормів на 1 кг приросту живої маси на 7%.

Про це свідчать результати наукових досліджень.

З підвищенням рівня жита до 50% ефект від добавок ферментів у раціоні знижується. Проте за введення жита до комбікорму в кількості 30% і 40% показники живої маси бройлерів перевищують контроль відповідно на 2,6% і 2,1% за зниження витрат кормів на приріст на 6,5% і 4,2%.

У разі введення жита до комбікорму бройлерів у кількості 50% їх жива маса була нижчою, ніж у контролі, на 1,8%. Витрати корму на 1 кг приросту живої маси перевищували контроль на 1,4%.

Балансовими дослідами доведено поліпшення перетравності поживних речовин комбікорму завдяки додаванню ферментного препарату.

Отже, економічно раціональне введення жита до комбікорму курчат-бройлерів становить 20-30%. Однак в екстрених ситуаціях за відсутності в достатній кількості інших зернових кормів жито можна додавати і 50% жита з коригуванням норми введення ферменту.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!